Парк “Хімік” хочуть забудувати супроти волі вінничан

1 227

Парк “Хімік” – єдина вінницька паркова зона  масиву Замостя. Тут проживає понад 100 тисяч населення. Ціна питання для місцевої влади – 3 га землі. Зауважимо, що сотка землі  під  забудову в Замості коштує приблизно 5 тисяч доларів. Тобто 3 га коштують приблизно 1,5 мільйони доларів.

Громада рік просить дати можливість перетворити занедбаний парк не у черговий житловий масив, а у доглянуту рекреаційну зону. Аби привернути увагу і влади, і громади до цієї проблеми, активісти влаштовували такі тематичні заходи як  “Шалена лабораторія” – феєричне шоу хімічних експериментів.

Шоу "Шалена лабораторія"

Традиційно проводили масові толоки, щоб утримувати зелену зону в чистоті.

14569148_377887405933561_156547848_n

Слід нагадати, що 8 квітня 2016 року під керівництвом Вінницької міської ради пройшли громадські слухання, про які мешканці самого  мікрорайону “Хімік” навіть не чули. Як результат, було погоджено Детальний план забудови  території кварталу обмеженого вулицями Некрасова, Фрунзе (нині – академіка Янгеля), Кірова (нині- Батозька), Червоних курсантів (нині – Героїв Крут), яким передбачається будівництво Кафедрального собору Київського патріархату, що займатиме площу в 31 сотку,  задля якого необхідно буде вирубати майже третину парку. Окрім цього,  в містобудівній документації зазначається будівництво трьох шістнадцятиповерхівок. Все це, викликало чимале обурення у мешканців Замостя, зокрема  мікрорайону”Хімік”.  Активістами було проведено ще одні громадські слухання. Проти забудови зеленої зони було зібрано більше тисячі підписів.

Останньою надією достукатися до влади, щоб нарешті відновити “Хімік”,  стала моя участь в  “Бюджеті громадських ініціатив”. В рамках даної програми мною як членом територіальної громади було подано проект  “Облаштування сучасного публічного простору на території парку “ Хімік” для мешканців та гостей європейського міста”,  який передбачав забезпечення освітленням території? відновлення тротуарів, паркану та арки? оснащення парку сучасними ігровим та спортивним дитячими майданчиками? лавочками та wi-fi лавочками? облаштування зеленої зони? встановлення урн для сміття. Загалом все те, що сприятиме комфортному відпочинку.

Проте, даний проект було  без пояснень забраковано ще на етапі  попереднього розгляду та не включено до списку на голосування. Цей факт викликав чимале обурення громади Вінниці в одній із соціальних мереж.

%d0%b1%d0%b5%d0%b7-%d1%96%d0%bc%d0%b5%d0%bd%d1%96

У свою чергу, я як авторка проекту вирішила не здаватись та написала запит до виконавчого комітету Вінницької міської ради, з проханням надати інформацію щодо підстав, за якими даний проект не було допущено до наступного етапу конкурсу. Наразі, отримано офіційну відповідь, в якій зазначено, що  поданий проект суперечить рішенню виконавчого комітету, яким зокрема затверджено містобудівну документацію, якою визначено регламент забудови та використання( в тому числі благоустрою) території парку “Хімік”.

14593389_1185967664783091_1850335498_n

Все це ще раз підтверджує той факт , що “де-юре”  місцева влада створює умови для залучення громади до вирішення долі міста та суспільно важливих проблем, а “де-факто” влада перешкоджає  участі громадянського суспільства в процесі прийняття рішень. Така ось “свобода слова” в місті, де позиціонуються європейські цінності.

Проте, слід зазначити, що громадянське суспільство все ж таки готове боротися за свої права до останнього. Так,  громадська організація “Автомайдан “Вінниччина” планує незабаром внести “Місцеву ініціативу”(офіційну письмову пропозицію з питань, які мають  важливе значення для територіальної громади міста Вінниці, внесену в порядку,передбаченому  Положенням “Про місцеві ініціативи в місті Вінниці”, Вінницькій міській  раді  для розгляду та прийняття відповідного рішення в межах їхньої компетенції), щодо присвоєння “Хіміку” статусу парку. Вже з наступного тижня  представники організації зустрічатимуться з мешканцями Замостя, щоб зібрати підписи під ініціативою.

Далі буде…

%d0%b1%d0%b5%d0%b7-%d1%96%d0%bc%d0%b5%d0%bd%d1%96Авторка: Ганна Шубіна, політолог

 

 

Similar articles

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *